Az ételeidben több erő rejlik, mint gondolnád!
A tudatos élet egyik fontos alkotóeleme a megfelelően összeállított, egészséges étrend.
Bizonyára vannak, akik nem tudják elképzelni, hogy mit esznek nap mint nap a vegán vagy vegetáriánus étrenden élők, mert a hús puszta kiiktatását vélik alatta. Ha ez így lenne, akkor az étkezés nagyon egyoldalú és kiegyensúlyozatlan lenne. A jól összeállított vegán étrend ettől lényegesen különbözik. Elmúlt már az a kor, hogy a szója (szójakocka, granulátum) és annak származékai jelentsék az egyetlen hús-alternatívát.
A gyakorlatban azonban nem a hús növényi változatának megkreálására kell törekedni, hanem az évszakhoz igazodó és rendelkezésünkre álló alapanyagokból változatos ételek készítésére, akár adott recept szerint, akár teret engedve a fantáziánknak.
Minden szezonnak, megvannak a saját alapanyagai, amit felhasználunk. Ezt rendkívül fontosnak tartjuk, hiszen ez egy sarkalatos pontja annak, hogy harmóniát teremtsünk testünknek és lelkünknek.
A szezonalitás nem más, mint az adott zöldség és gyümölcs életciklusának a csúcsa. Olyankor dugig van tápanyagokkal, vitaminokkal, nyomelemekkel. Mert hagytak neki időt, hogy az idő, a víz és a nap sugarai révén a legtöbbet nyújthassa annak, aki majd elfogyasztja. Nem szedték le idejekorán, nem sürgették, és nem is ültették el akkor, amikor ő még nem érezte magát jól a földben. A másik nagyon fontos előny, hogy az így megtermelt zöldségnek, gyümölcsnek összehasonlíthatatlanul kisebb az ökológiai lábnyoma (környezet terhelése), mint a többinek.
Aztán itt van a testünk is. Az emberi szervezet biológiai folyamata szintén ehhez a szezonalitáshoz alkalmazkodott. Ezért természetesen a testnek és a léleknek is az tesz a legjobbat, ha vele szinkronban lévő zöldségeket, gyümölcsöket fogyaszt.
Az ételek készítésénél szempont az, hogy kíméletesen, minimális hőhatásnak kitéve készítsük ételeinket, hogy minél több tápanyagot megtarthasson ez által.
Kiemelten figyelünk arra, hogy lehetőleg organikus forrásból kerüljenek be főbb alapanyagjaink.
Ételeinket tisztított víz felhasználásával készítjük, erdélyi parajdi sót használunk és magyar, hidegen sajtolt repce olajjal ízesítünk, illetve sütünk.
Mire számíthatsz, ha áttérsz a vegán életmódra....? Sokkal energikusabbnak érzed magad, hiszen a nehezebb ételek emésztésére szánt energia felszabadul, így az öngyógyító mechanizmusok beindulnak. Olyan csodás dolgokat tapasztalsz majd meg, mint a frissesség, energikusság, egyre kiegyensúlyozottabb leszel és még sok minden más…
Az étellel való gyógyítás nem a véletlen műve. Az étel mindig megfelelően működik, bár a hatása kevésbé markáns, sokkal gyengédebb, mint a gyógyszereké. Az étel alapgyógyszer is. Ugyan lassabban fejti ki a hatását, de sokkal alaposabban befolyásolja a test valamennyi rendszerét.
Na és a legfontosabb…, hogy ételeinket örömből és szeretetből főzzük.